O NAS

Krótka historia firmy

Skąd Nazwa?

To pytanie jest najczęszczym, jakie słyszymy. A więc wyjaśniamy.

Prezes Zarządu Kazimierz Drabek na samym poczatku lat 90 zajmował się sprowadzaniem samochodów z Czech. A dokładnie Skody Favorit. Rynek reklamowy w tamtym czasie, był bardzo ubogi. Dodatkowo był też bardzo słaby technologicznie. Dla własnych potrzeb Pan Kazimierz, inżynier z wykształcenia, opracował reklamy na słupach oświetlenia ulicznego. Wówczas nie działał jeszcze GPS i reklamy na słupach były jedynym kierunkowskazem dla kientów, którzy chcieli odebrać swój samochód. I to był strzał w dziesiątkę, wszyscy chcieli taką reklamę dla siebie. Dlatego zakupił gilotynę, spawarkę i nowoczesne cacko: ploter tnący do folii, jedyny taki na śląsku i zaczął robić reklamy.  A nazwa została, tylko z przedroskiem Scan. I tak właśnie powstał Scan-Motopol S.A.

TAK BYŁO

rozwój 

Lata 90 to bużliwy okres gospodarczy. Niestety Urzędy Miast pod koniec lat 90 narzuciły bardzo wysokie stawki za zajęcie pasa drogowego i rynek bardzo się skurczył. Pomimo tego firma poszerzyła swoją działalność o reklamę zewnętrzną oraz wizualizację stacji paliw. Cały czas Pan Kazimierz inwestował w nowoczesne rozwiązania technologiczne, co pozwala oferować klientom najlepsze produkty reklamowe.

Pomimo upływających lat i nowych technologii, tablice na słupach są jedynymi reklamami w pasie drogowym i stają się swoistymi drogowskazami dla kierowców. Często się słyszy, jak ktoś tłumaczy innej osobie drogę: skręć w prawo przy tablicy firmy X  ….

 Obecnie skupiamy się na ekspozycji tablic na słupach oświetlenia ulicznego oraz na tworzeniu nowoczesnych reklam zewnętrznych.

TAK JEST

INWESTYCJE 

W 2014 roku Pan Kazimierz zainwestował w produkcję czekolady, a dokładniej kropelek czekoladowych do zapiekania. Stworzona marka Chocodami wykonuje oprócz tego niesamowicie pyszne, ręcznie robione słodkości, które zachwycają klientów i  gości na urodzinach, chrzcinach, komuniach, weselach, konferencjach oraz wielu innych przyjęciach.  Więcej na www.chocodami.pl.

 

 

REALIZACJA PROJEKTU W RAMACH DOTACJI UNIJNYCH

ZAPYTANIA OFERTOWE

ZAPYTANIE OFERTOWE na głowicę dozującą do czekolady z dnia 9 sierpnia 2013r. – zakończone

ZAPYTANIE OFERTOWE na młyn kulowy z dnia 2 sierpnia 2013r. zakończone

ZAPYTANIE OFERTOWE na linię do pakowania dropsów czekoladowych z dnia 2 listopada 2012r. – zakończone

ZAPYTANIE OFERTOWE na linię do produkcji  dropsów czekoladowych z dnia 5 grudnia 2011r. – zakończone